Алергія на хлорку в басейні

Багато хто чув про алергію на хлорку при відвідуванні басейну, а деякі, на жаль, стикалися особисто. Симптоми такої алергії проявляються як подразнення очей (почервоніння, припухлість, печіння), подразнення шкіри (лущення, почервоніння, сухість) і порушення з боку дихальної системи (нежить, чхання, утруднене дихання). У цій статті ми спробуємо трохи розібратися в цьому насущний питанні і дамо деякі рекомендації, дотримуючись яких можна знизити прояви алергії.

Хлорування повсюдно використовується для дезінфекції води в громадських басейнах, так як цей метод дуже ефективний щодо патогенних мікробів і до того ж не доріг. І яким би хлорка була токсином, її використання продиктоване діючими санітарними нормами і відсутністю гідних альтернатив. Ці ж санітарні норми регламентують кількісний вміст залишкового хлору у воді. При зниженні концентрації нижче мінімальної позначки басейн закривають через те, що він може стати розсадником інфекцій, адже для патогенних мікробів вода в такому басейні стає відмінним живильним середовищем. Якщо ж концентрація занадто висока, виникає небезпека отруєння відвідувачів.
Для того, щоб мінімізувати вміст хлору, в поєднанні з хлоруванням використовують інші методи знезараження води, наприклад озонування і ультрафіолет.

Виникає питання: а чи можна знайти басейн, в якому не застосовується хлорування взагалі? Напевно можна. але тільки маленький або приватний. Якщо ми говоримо про громадські плавальних басейнах, то відповідь буде негативною.

Про природу явища

Хлор сам по собі істинним алергеном не є. Хлор - це ирритант - речовина, що викликають дратівливі реакції при попаданні на слизову оболонку або шкірні покриви, і впливі на дихальні шляхи. Таким чином, хлор може провокувати симптоми, схожі на алергію.
Хлор, використовуваний в басейні як засіб дезінфекції, реагує з великою кількістю хімічних речовин, що містяться в людському поті, сечі, волоссі і на шкірі. В результаті таких реакцій утворюються побічні продукти, деякі з яких можуть завдати шкоди здоров'ю. Саме ці речовини, потрапляючи в організм (через слизові оболонки і шкіру), роблять його більш сприйнятливим і чутливим до алергенів (пил, шерсть домашніх тварин, пилок квітучих рослин). Таким чином, навіть людина, який не є аллергиком, може відчути на собі алергічні симптоми після плавання в басейні. Чим більше часу спортсмен проводить в басейні, тим сильніше виявляються симптоми. Це стосується як частоти занять, так і їх тривалості. Алергічна реакція може проявитися відразу або після деякого часу після закінчення заняття.

Як боротися з алергією на хлорку?

Якщо ви підозрюєте у себе алергію на хлорку в басейні, перевірте себе. Якщо після купання в природному водоймищі "алергічних ефектів" спостерігатися не буде, то, швидше за все ви сприйнятливі до впливу хлору та його сполук. Звичайно, ідеальним способом лікування буде поміняти вид спорту і відмовитися від відвідування плавального басейну. Але що робити тим, хто не готовий розлучитися з плаванням? Найбільш правильним буде відвідати лікаря, провести діагностику і знайти рішення. Якщо ви латентний алергік, то алерголог зможе визначити речовину, що викликає алергічну реакцію і розробити програму лікування.
Хороший спосіб зменшити алергію на хлорку - це пошукати басейн, де застосовуються кілька методів дезінфекції води, як правило, це означає меншу кількість хлорки у воді і повітрі. Запобігти або знизити прояви алергії допоможуть антигістамінні препарати (таблетки зазвичай приймають перед заняттям, назальні спреї - за наявності реакції з боку дихальних шляхів - після), але це симптоматичне лікування та захоплюватися ним вже точно не варто. Давайте подивимося, що можна зробити при конкретних проявах алергії.

Роздратування очей

Роздратування очей - найбільш поширена реакція на хлорку. Може відчуватися сухість і свербіж в очах, постійне бажання їх потерти, очі можуть почервоніти і опухнути, можуть сльозитися, у деяких можуть випадати вії.

Як захистити очі під час плавання в басейні:

Найефективнішим заходом уникнути подразнення очей служить використання окулярів для плавання. Вони захистять очі від попадання хлорованої води і летючих хлорвмісних сполук. Перед відвідуванням басейну обов'язково знімати макіяж (включаючи водостійку косметику), щоб запобігти реакцію хлорних сполук з косметичними засобами і декоративною косметикою. Не користуйтеся контактними лінзами при плаванні в басейні. Якщо є необхідність скорегувати зір, в цьому можуть допомогти окуляри для плавання з діоптріями.

Роздратування шкіри

Роздратування шкіри також досить часте явище. Рано чи пізно при регулярному відвідуванні басейну воно проявляється майже у всіх. Більш схильні до шкірних реакцій люди із сухою шкірою. Проявляється подразнення шкіри у вигляді свербежу, сухості, лущення, почервоніння, можуть з'явитися висипання. Найлегше прояв - коли шкіру як би тягне, вона свербить, з'являється відчуття розтріскування. Так як шкіра в паху і пахвах найбільш ніжна, перші прояви шкірної реакції найчастіше спостерігаються саме в цих місцях.

Згубний вплив робить хлорка і на волосся. Вони можуть стати тьмяними, ламкими і навіть випадати.

Як захистити шкіру і волосся, знизити негативні наслідки від контакту з хлорованою водою:

Перед тим як увійти у воду обов'язково прийміть душ з використанням мила (гелю для душу) і мочалки. Це допоможе прибрати залишки косметичних засобів і органічних сполук, які обов'язково б вступили в реакцію з хлором. Одягайте плавальну шапочку, щоб знизити вплив на ваше волосся. І хоча жодна шапочка не виключає повністю потрапляння води, тим, хто плаває з зануренням голови краще використовувати силіконову шапочку (вона утримує тепло, не дере волосся і не промокає). Тим, хто займається аквааеробікою або плавати не занурюючи голову, підійде і тканинна шапочка. Після заняття прийміть душ, ретельно вимийте волосся. Після душу використовуйте пом'якшувальний і зволожуючий лосьйон, бальзам або крем для тіла. У більшості випадків цього достатньо. Можна скористатися Дитячим кремом.

Реакція з боку дихальних шляхів

Розвиток респіраторних порушень - найбільш важка форма проявів реакції на хлорку. Часто спостерігається чхання, закладеність носа, нежить, свербіж у носі, може бути кашель, тимчасова втрата нюху і смаку, утруднення дихання, задуха. Симптоми можуть проявитися відразу після закінчення тренування або через кілька годин. Буває також, що відразу після заняття симптоми проявляються в легкого ступеня (наприклад чхання і легкий нежить), а через кілька годин значно посилюються (сильний нежить при повній закладеності носа). Часте відвідування басейнів з хлорованою водою може спровокувати розвиток хвороб дихальних шляхів, у тому числі при тривалому контакті з продуктами хлору може розвинутися бронхіальна астма.
Як зменшити вплив хлорки на дихальні шляхи і зменшити негативні прояви:

Намагайтеся мінімізувати потрапляння через ніс і рот хлорованої води в організм. Можна використовувати затиск для носа. Приймайте душ з милом і мочалкою до відвідування басейну: чим менше на вас та інших відвідувачів органічних сполук, тим менше хлорвмісних сполук буде в результаті реакцій з ними.
Промийте після заняття порожнину носа прохолодним фіз.ррозчину, спеціальними засобами (наприклад спреєм Аква Маріс), або прохолодною кип'яченою водою Прийміть душ після басейну, промийте волосся. Не залишайтеся в приміщенні басейну довше, ніж це необхідно для тренування, як можна швидше йдіть на свіже повітря. Іноді (нерегулярно!) Можна використовувати антигістамінні препарати останнього покоління, що діють на симптоми алергії. Для запобігання алергічних реакцій можна прийняти таблетку до заняття. Протиалергічний назальний спрей або краплі можна використовувати при необхідності для зняття закладеності носа і зменшення нежитю. В цей статті я цілеспрямовано не вказую назви препаратів, так як перед застосуванням продукції фармацевтичної промисловості краще проконсультуватися з лікарем.

Особистий досвід

Щоб не виглядати нескінченно далеко від теми, поділюся своїм особистим досвідом. Ні в дитинстві, ні в більш зрілому віці я не страждав на алергією. Навіть коли я почав регулярно ходити в басейн, упродовж кількох місяців я не помічав якихось аномальних проявів. Правда частенько у мене були рожеві очі після занять, і я відзначив деяке тимчасове зниження зору. Я пояснив собі це роздратуванням від води (такі прояви були тільки тоді, коли в плавальні окуляри потрапляла вода) і змирився. Намагаюся берегти очі і не допускати прямого контакту з водою: як тільки вода потрапила в окуляри, перериваю плавання і виливаю її. До цих пір дивуюся, як люди без окулярів плавають ...

З часом я звернув увагу на те, що відразу після заняття я починаю чхати, це тривало хвилин 20-30, потім благополучно проходило. Поступово чхання ставало все більш інтенсивним і тривалим, вдобавок приєднався нежить. Це дратувало - соплі на роботі - не найприємніше, що можна придумати, але до кінця дня все проходило.

Прояви з боку дихальних шляхів так мене турбували, що я навіть спеціально пішов до терапевта в поліклініку. Юна леді-доктор, мабуть ось тільки-тільки з інституту порадила мені не ходити в басейн. Зрозумівши, що рада мене не влаштувала, вона порекомендувала мені попити антигістамінні таблетки (правда не змогла сказати до басейну або після).

У зв'язку з цим візитом мені згадується бородатий анекдот:
- Лікарю, а який засіб найефективніший для запобігання захворювань, що передаються статевим шляхом?
- Чай!
- До чи після?
- Замість.

До слова про антигістамінних препаратах: одному моєму знайомому з такою ж алергією на хлорку вони дуже навіть допомагають. Думаю і мені допомогли б ... але поки я борюся по іншому.

Для себе я виробив такі правила:

-намагаюся поменше сьорбати і втягувати в себе води з басейну
-не займаюся більше години, бо закономірність "чим довше плаваю - тим більше алергія" була підтверджена на практиці
-намагаюся не зависати у чаші, щоб подивитися, як інші люди плавають
-ретельно змиваю з себе залишки хлорки після виходу з води, грунтовно чищу ніс
-з'їдаю великий поживний батончик, а то й два в білково-вуглеводне вікно (чим більше батончик, тим краще) - не знаю чому, але допомагає -якщо відчуваю, що шкіра з часом стала більш сухою, використовую після душу зволожуючий засіб для тіла
-якщо займаюся ввечері, лягаю спати не пізніше, ніж через 2,5 - 3 години після тренування, наразі "не накрило".

Що в підсумку: повністю усунути неприємності не вдалося, але знизити прояви закладеності носа і нежиті вийшло відсотків на 65-85 (раз на раз не доводиться). Сплю нормально, якщо не будять. Ну і не відмовляю собі в задоволенні почхати після тренування.

Резюме або загальні рекомендації для зменшення алергії на хлорку

-вибирайте басейн, де використовуються комбіновані методи знезараження води
-обов'язково приймайте душ з милом і мочалкою перед відвідуванням басейну, видаляйте залишки косметичних засобів з обличчя і тіла
-користуйтеся плавальної шапочкою і окулярами, можна використовувати затиск для носа
-після заняття помийтеся і зволожите шкіру за допомогою крему для тіла або лосьйону не перебуваєте в приміщенні басейну довше необхідного
-іноді можна використовувати антигістамінні препарати

Комментарии
Пока нет комментариев
Фотогалерея
Контакты
ЧП "Бассейны люкс"
Контактное лицо:
Олег
Телефоны:
+380 (67) 238-79-20показать+380 (67) 238-79-20 все+380 (67) 238-79-20 Отдел продаж+380 (68) 636-14-84 Отдел сервиса+380 (44) 539-05-54 Офис
E-mail:
Адрес:
02121, Украина, Киев, Декабристов 3 офис 315 на карте
Facebook
Включен режим редактирования. Выйти из режима редактирования
наверх